seminarium magisterskie
rok akademicki 2023/2024
Na tej stronie znajdziesz informacje i materiały dotyczące seminarium z
Systemów Rozproszonych prowadzonego na
Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki
Uniwersytetu Warszawskiego.
Szczegóły organizacyjne
Osoba prowadząca:
Janina Mincer-Daszkiewicz (email: jmd@mimuw.edu.pl)
Termin seminarium: czwartek 12:15 - 14, sala 4070
Konsultacje: czwartek 10:00 - 11:30, p. 2230 lub platforma zdalna
Początek
Streszczenia referatów
Kolejne pozycje bedą udostępniane stopniowo, w miarę przygotowywania.
Tematy do wyboru
Reaktywny interfejs do wywieszek na seminarium Systemy Rozproszone
Organizacja roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale MIM UW
SEMESTR I
-
Seminarium 1 - (05.10.23) - Spotkanie organizacyjne
-
Seminarium 2 - (12.10.23) Userspace Bypass - zmniejszenie kosztów wywołań systemowych poprzez inteligentne przenoszenie kodu wykonywanego pomiędzy nimi do trybu jądra (Wojciech Przytuła), Qrack - Ścisłe i przybliżone symulacje dużych obwodów kwantowych na GPU (Szymon Michniak)
-
Seminarium 3 - (19.10.23) - Zajęcia nie odbędą się
-
Seminarium 4 - (26.10.23) Praktyczne rozważania o Locally Recoverable Codes (LRC) (Mikołaj Grzebieluch), Node operations w Scylli (Aleksandra Martyniuk)
-
Seminarium 5 - (09.11.23) HPBvalve: Integrated Host-SSD Mapping Table Management for Improving User Experience of Smartphones (Hubert Badocha), F3: Wydajny system plików do środowisk Serverless (Cezary Bednarz)
-
Seminarium 6 - (16.11.23) CHERI(Szymon Dominikowski), BWoS: Formally Verified Block-based Work Stealing for Parallel Processing (Tymoteusz Wiśniewski)
-
Seminarium 7 - (23.11.23) Honeycomb: Secure and Efficient GPU Executions via Static Validation (Filip Głębocki), Citron: Distributed Range Lock Management with One-sided RDMA (Tomasz Kubica)
-
Seminarium 8 - (30.11.23) Core slicing: closing the gap between leaky confidential VMs and bare-metal cloud (Mikołaj Komar), Detecting Fake 4G Base Stations in Real Time (Paweł Balawender)
-
Seminarium 9 - (07.12.23) Empowering Azure Storage with RDMA (Kacper Sołtysiak), Triangulating Python Performance Issues with SCALENE (Adam Cichy)
-
Seminarium 10 - (14.12.23) lambda-IO: A Unified IO Stack for Computational Storage (Mikołaj Uzarski), RON: One-Way Circular Shortest Routing to Achieve Efficient and Bounded-waiting Spinlocks (Michał Staniewski)
-
Seminarium 11 - (21.12.23) Fuzzy Adaptive Control for Heterogeneous Tasks in High-Performance Storage Systems (Leszek Troc), PERSEUS: A Fail-Slow Detection Framework for Cloud Storage Systems (Mateusz Sulimowicz)
-
Seminarium 12 - (11.01.24) Enso: A Streaming Interface for NIC-Application Communication (Mikołaj Wasiak), CausalSim: A Causal Framework for Unbiased Trace-Driven Simulation (Mateusz Cegiełka)
-
Seminarium 13 - (18.01.24) Noteworthy post-mortems (Tomasz Nowak), GL-Cache: Group-level learning for efficient and high-performance caching (Kacper Chętkowski)
-
Seminarium 14 - (25.01.24) Tematy prac magisterskich Konrad Iwanicki, Krzysztof Rządca, Andrzej Jackowski, Paweł Gora
SEMESTR II
-
Seminarium 1 - (29.02.24) Nowe systemy operacyjne na 1KT (Wojciech Przytuła), Optymalizacja kwantowej korekcji błędów z wykorzystaniem uczenia maszynowego (Szymon Michniak)
-
Seminarium 2 - (07.03.24) Ewaluacja metod głosowania w budżecie partycypacyjnym z ograniczeniami
(Mikołaj Grzebieluch), Śledzenie operacji klastrowych w Scylli (Aleksandra Martyniuk)
-
Seminarium 3 - (14.03.24) Rejestry wektorowe oraz proste algorytmy SIMD (Jakub Panasiuk), Akceleratory AI: przegląd technologii i omówienie NorthPole IBM (Cezary Bednarz)
-
Seminarium 4 - (21.03.24) Landlock: unprivileged access control (Szymon Dominikowski), We Ain't Afraid of No File Fragmentation: Causes and Prevention of Its Performance Impact on Modern Flash SSDs (Tymoteusz Wiśniewski)
-
Seminarium 5 - (26.03.24) TeRM: Extending RDMA-Attached Memory with SSD (Tomasz Kubica), TAILCHECK: A Lightweight Heap Overflow Detection Mechanism with Page Protection and Tagged Pointers (Filip Głębocki)
-
Seminarium 6 - (04.04.24) Ship your Critical Section, Not Your Data: Enabling Transparent Delegation with TCLOCKS (Mikołaj Komar), Distributed Ranges - model programowania w języku C++ dla klastrów obliczeniowych o niejednorodnym dostępie do pamięci (Łukasz Ślusarczyk, Intel)
-
Seminarium 7 - (11.04.24) MinFlow: High-performance and Cost-efficient Data Passing for I/O-intensive Stateful Serverless Analytics (Kacper Sołtysiak), Wieloagentowe uczenie ze wzmocnieniem (MARL) dla problemu optymalizacji sygnalizacji świetlnej. Algorytm MACS. (Adam Cichy)
-
Seminarium 8 - (18.04.24) GoFetch: Breaking Constant-Time Cryptographic Implementations Using Data Memory-Dependent Prefetchers (Michał Staniewski)
-
Seminarium 9 - (25.04.24) Effective object lifecycles in object storage with deduplication (Leszek Troc), Problematyka badawcza grupy z ETH - potencjalne tematy projektów magisterskich (Marcin Copik)
-
Seminarium 10 - (09.05.24) OmniCache: Collaborative Caching for Near-storage Accelerators (Mikołaj Wasiak), IONIA: High-Performance Replication for Modern Disk-based KV Stores (Mateusz Cegiełka)
-
Seminarium 11 - (16.05.24) Implementacja wsparcia dla języka OCaml w debuggerach (Tomasz Nowak), HadaFS: A File System Bridging the Local and Shared Burst Buffer for Exascale Supercomputers (Kacper Chętkowski)
-
Seminarium 12 - (23.05.24) Indywidualne rozmowy w sprawie pracy magisterskiej
-
Seminarium 13 - (06.06.24) Zajęcia nie odbędą się
-
Seminarium 14 - (13.06.24) Indywidualne rozmowy w sprawie pracy magisterskiej
Początek
Seminarium z systemów rozproszonych w zeszłych latach
Początek
Wybrane prezentacje
-
Wieści z konferencji FAST'19, Vault'19 i MSTT'19, Andrzej Jackowski
-
EPTI: Efficient Defence against Meltdown Attack for Unpatched VMs, Piotr Zalas
-
Rozwój i bezpieczeństwo technologii blockchain,
Adam Sołtysik
-
Meltdown,
Piotr Zalas
-
Dyski SSD i ich lepsza integracja z Linuxem poprzez podsystem Open-Channel SSD,
Piotr Ciołkosz
-
Blockchain i jego zastosowania w edukacji,
A. Sołtysik
-
Recon - weryfikacja poprawności systemu plików podczas jego działania,
A. Jackowski
-
Architektura aplikacji - Aplikacje reaktywne, M. Śmiech, M. Żak, G. Swatowski
-
Architektura aplikacji - System powiadomień, Kamil Szarek
-
Rozproszone systemy plików. Google File System, JMD
-
Google File System II, Marek Dzikiewicz
-
MapReduce, JMD
-
SZBD Big Table, Kamil Anikiej
Bigtable: A Distributed Storage System for Structured Data, Fay Chang i inni
-
Amazon Dynamo, Tomasz Klukowski
-
Google App Engine, Alicja Łuszczak
-
Distributed Hash Tables i ich zastosowania, M. Bryński
-
Bezpieczniejsze DHT, Paweł Wiejacha
-
Filtry Blooma, Krzysztof Kotuła
-
Apache Hadoop. Wolna implementacja GFS, MapReduce i BigTable,
Michał Jaszczyk
-
CoralCDN,
Aleksander Jurkowski
-
Distributed Lock Manager,
Krzysztof Kotuła
-
Rozproszony system plików Ceph, Karol Sobczak
Ceph: Reliable, Scalable, and High-Performance Distributed Storage,
praca doktorska, Sage A. Wiel
Ceph: A Scalable, High-Performance Distributed File System,
Sage A. Wiel i inni
-
Systemy rozproszone danych strukturalnych, Marcin Walas
-
P2P, Krzysztof Kostałkowicz
-
SOSPNet, 2Fast i różności o P2P, Karol Strzelecki
-
Protokół Bittorrent, Rafał Nagrodzki
-
Sieci każdy-z-każdym, Tribler, JMD
-
Tribler - nowe podejście do P2P, Tomasz Weksej
-
Sieci Mesh, Michał Świtakowski
-
ProActive, Grzegorz Chimosz
-
Algorytmy plotkujące, Marek Dzikiewicz
-
Agregacja oparta na algorytmach plotkujących, Piotr Skowron
-
Replikacja jako technika skalowalności w Internecie, Marcin Koziński
-
Multiplexer, Piotr Findeisen
-
Enabling Grids for E-SciencE i European Grid Initiative, Juliusz Sompolski
-
Systemy archiwizacji danych - znajdowanie duplikatów, Kornel Jakubczyk
-
Podpis cyfrowy a systemy rozproszone, Michał Lewowski
-
Google Wave, Marcin Koziński
-
Zarządzanie tożsamością, Grzegorz Ziemiański
-
LDAP, Łukasz Zubkowicz
-
GIT - Rozproszony system kontroli wersji, Bartosz Borkowski
-
Exascale computing, Jacek Migdał
-
Systemtap - instrumentacja działającego Linuksa, Kamil Nowosad
-
B-tree file system, Maciej Łaszcz
-
Dyski SSD a systemy plików, Paweł Wiejacha
-
Scheduler CFS dla Linuksa, Juliusz Sompolski
-
System plików EXT4, Bartosz Borkowski
-
Chromium Operating System,
Karol Kański
-
HTML 5,
Paweł Hajdan
-
Usługi sieciowe (Web services),
Karol Kański
-
GemStone GemFire - Rozproszony system zarządzania danymi,
Karol Ruszczyk
-
Wydajność aplikacji webowych - 1,
Paweł Bedyński
-
Wydajność aplikacji webowych - 2,
Kamil Majdanik
Początek
Prace magisterskie
Jeśli napiszesz dobrą pracę magisterską, to możesz ją zgłosić na konkurs
prac magisterskich z informatyki organizowany przez PTI już od ponad 20 lat!
Kilku Twoich kolegów z naszego Instytutu zostało laureatami tego konkursu.
Więcej informacji znajdziesz w
serwisie wrocławskiego oddziału PTI.
Wygodnym narzędziem on-line do składania pracy w TeXu i udostępniania jej promotorowi jest Overleaf. Jeśli chcesz pokazać promotorowi zmiany od poprzedniej wersji, użyj narzędzia Latexdiff.
LaTeX - dzielenie wyrazów, sprawdzanie pisowni
Poniższa lista obejmuje tylko prace z zakresu tematyki seminarium - pełny zestaw
prac magisterskich pisanych pod moją opieką można znaleźć pod adresem
http://www.mimuw.edu.pl/~jmd
oraz w Archiwum Prac Dyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego.
Prace są podane w porządku odwrotnie chronologicznym
(tzn. najświeższe najpierw).
-
Jagoda Kamińska (grudzień 2023)
Design and implementation of algorithms for predicting storage utilization in systems with deduplication
-
Piotr Borowski (grudzień 2023)
Wdrożenie repozytorium obiektów binarnych MinIO do architektury USOS
-
Krzysztof Małysa (grudzień 2023)
Sandbox for multi-process applications for unprivileged users on Linux
-
Maciej Bala (czerwiec 2023)
Gathering statistics and monitoring nodes in the Erasmus Without Paper Network
-
Dominik Gryboś (grudzień 2022)
Scaling metadata operations in a distributed disk-based object storage system
-
Wojciech Matusiak (grudzień 2022)
Improving restore throughput in deduplication system with fast non-volatile storage media
-
Błażej Mróz (wrzesień 2022)
Extended microphone: conferencing with multiple active laptops in the same room
-
Michał Chojnowski (wrzesień 2022)
Implementation and evaluation of cache admission and eviction policies in ScyllaDB
-
Iwona Kotlarska (czerwiec 2022)
Tiering-to-cloud in a secondary storage system with deduplication
-
Kamil Braun (grudzień 2020)
LPaxos: a fault-tolerant distributed algorithm for building linearizable services without replicated logs
-
Mikołaj Walczak (grudzień 2020)
Simulating Highway Traffic with Connected and Autonomous Vehicles Using Cellular Automata
-
Mateusz Walkiewicz (wrzesień 2020)
Erasmus Without Paper Network - automated testing
-
Jakub Tużnik (wrzesień 2020)
Security analysis of USOS web applications
-
Janusz Marcinkiewicz (wrzesień 2019)
AIStore - Distributed Storage System Crafted for AI
-
Paweł Krawczyk (wrzesień 2017)
Anomaly detection in HYDRAstor logs
-
Andrzej Jackowski (wrzesień 2017)
Fuzzing of applications that find metadata in backup images
- Paweł Posielężny (styczeń 2017)
Elektroniczne postępowanie administracyjne w USOS
- Krzysztof Więckowski (czerwiec 2016)
USOS w nowej architekturze
-
Piotr Sarna (czerwiec 2016)
Bypassing the limit of RAM capacity in distributed file system LizardFS
- Łukasz Więcek (wrzesień 2015)
WordZoom: the mobile solution to support reading text in a foreign language
- Grzegorz Swatowski, Maxymilian Śmiech, Michał Żak (wrzesień 2014)
USOSrejestracje - skalowalny system rejestracji
- Michał Gromisz (wrzesień 2014)
Ewolucyjny refaktoring dużej aplikacji na podstawie USOSweb
- Krzysztof Rusek (wrzesień 2014)
Optimizing client-side data deduplication in distributed storage system
- Dorota Zarachowicz (czerwiec 2014)
Platforma testowa dla aplikacji webowych projektu USOS
- Adam Głowacki (czerwiec 2014)
System wspomagania akcji ratowniczej w kopalniach
- Szymon Starzycki (czerwiec 2014)
USOS w Javie - podsystem uprawnień
- Kamil Szarek (grudzień 2013)
System powiadomień o zdarzeniach dla użytkowników USOSapi
- Maciej Klimek (wrzesień 2013)
Moduł Sprawdziany w nowej architekturze
- Dominik Borowiec (czerwiec 2013)
Correlation-based compression of the statistics generated by the distributed, secondary storage system
- Marek Sapota (czerwiec 2012)
Distributed hosting platform for Ruby on Rails
- Jarosław Wódka (czerwiec 2012)
Analiza i pomiar wydajności rozproszonego systemu bazodanowego Gemius BigTable
- Paweł Hajdan (czerwiec 2012)
More Secure Implementation of UNIX Shadow Utilities
- Jędrzej Jabłoński, Marcin Pawłowski (grudzień 2011)
Secure sandboxing solution for GNU/Linux
- Karol Kański (czerwiec 2011)
Integration of services in the Mobility Project
- Marek Dzikiewicz (czerwiec 2011)
Input/output subsystem in Singularity operating system
- Bartosz Borkowski (czerwiec 2011)
Zastosowanie algorytmów plotkujących w grach komputerowych dla wielu graczy
- Paweł Bedyński (czerwiec 2011)
Andood - an Android application
- Grzegorz Ziemiański (wrzesień 2010)
Wymiana danych studenckich między uczelniami w Polsce
- Grzegorz Chimosz (wrzesieć 2010)
Zaawansowana kontrola i kształtowanie ruchu sieciowego w Linuksie
- Kornel Jakubczyk (wrzesień 2010)
Marauder disks detection
- Konrad Witkowski (wrzesień 2010)
Rozproszony system plików do obsługi serwisów internetowych (PDF)
- Marcin Nowak-Przygodzki (czerwiec 2010)
Rozproszony system inteligentnego przetwarzania dokumentów tekstowych
z wykorzystaniem wiedzy z Wikipedii
- Tomasz Weksej (czerwiec 2010),
Niezawodność w rozproszonych systemach bazodanowych (PDF)
- Rafał Nagrodzki (grudzień 2009)
The Mobility Project
- Michał Jaszczyk, Kamil Gorlo (grudzień 2009)
System nadający spersonalizowany strumień dźwiękowy
- Piotr Findeisen (wrzesień 2009)
Multiplexer, wydajne narzędzie do komunikacji w systemach rozproszonych
(PDF)
- Michał Lewowski (czerwiec 2009)
Serwer usług sieciowych do cyfrowego podpisywania dokumentów
elektronicznych
- Ha Nhat Viet (listopad 2008)
Nadawanie strumieni multimedialnych w sieciach punkt-do-punktu (PDF)
- Damian Koniecki (październik 2008)
Kompresja SMS-ów metodą kodowania arytmetycznego (PDF)
- Jan Rękorajski (wrzesień 2008)
Urządzenie blokowe do symulowania awarii (PDF)
- Maciej Wojciechowski (wrzesień 2008)
Border Gateway Protocol Modeling and Simulation (PDF)
- Piotr Powałowski (wrzesień 2008)
Local view modeling for ETA in BitTorrent (PDF)
- Tomasz Dobek (wrzesień 2008)
Efficient and Flexible Gossip Based Peer-To-Peer
Network in ProActive (PDF)
- Julian Krzemiński (wrzesień 2008)
Integration of Microsoft Compute Cluster Server with
the ProActive Scheduler (PDF)
- Paweł Wrzeszcz (grudzień 2007)
System do uzgadniania terminów spotkań (PDF)
- Maciej Bryński, Krzysztof Dziołak (październik 2007)
Elektroniczne Biuro Karier dla uczelni wyższych -
biurokarier.edu.pl
- Wojciech Rygielski (wrzesień 2007)
Szybka dwukierunkowa replikacja baz danych
- Marcin Przekop (wrzesień 2007)
Aplikacje na urządzenia mobilne typu smartphone (PDF)
- Marcin Pamuła (sierpień 2007)
Serwis internetowy do komunikacji wewnątrz grup (PDF)
- Anna Chmielowiec (sierpień 2007)
Node Isolation in Wireless Ad Hoc Networks (PDF)
- Michał Mański (czerwiec 2007)
Archiwum dokumentów podpisanych elektronicznie (PDF)
- Damian Mański (czerwiec 2007)
Rozbudowa systemu KReM - automatyzacja procesu przesyłania wyników
matur
- Łukasz Jancewicz (czerwiec 2007)
Anonimowa publikacja treści w Internecie (PDF)
- Marcin Semeniuk (listopad 2006)
Monitorowanie parametrów pracy urządzeń obsługujących SNMP (PDF)
- Michał Malinowski (październik 2006)
System ciągłej ochrony danych (PDF)
- Michał Ślizak (październik 2006)
An implementation of a distributed flow control library for peer-to-peer
systems (PDF)
- Sławomir Sadziak (wrzesień 2006)
Równoważenie obciążenia w systemie z rozproszoną stertą
obiektów (PDF)
- Sebastian Zagrodzki (wrzesień 2006)
Rozproszony system monitorowania sieci komputerowych (PDF)
- Przemysław Strzelczak (wrzesień 2006)
Wizualizacja systemu rozproszonego po awarii na podstawie migawek
w celu tropienia błędów (PDF)
- Marcin Szlufik (wrzesień 2006)
Implementacja macierzy RAID z konfigurowalnym stopniem
nadmiarowości dla systemu Linux (PDF)
- Tomasz Kokoszka (wrzesień 2006)
Sprawdzanie poprawności logicznej dokumentów XML (PDF)
- Paweł Hryczuk (wrzesień 2006)
Zarządzanie globalną historią w przeglądarce opartej na Mozilli (PDF)
- Elżbieta Krępska (wrzesień 2006)
A Service for Reliable Execution of Grid Applications (PDF)
- Michał Ejdys (wrzesień 2006)
A peer-to-peer Grid monitoring system (PDF)
- Michał Kaczmarczyk, Piotr Malinowski (czerwiec 2006)
Krajowy Rejestr Matur
- Michał Wełnicki (wrzesień 2005)
Biblioteka do testowania systemów rozproszonych z symulowaniem awarii. (PDF)
- Andrzej Karczyński (wrzesień 2005)
Badanie algorytmów syntezy i przetwarzania dźwięku (PDF)
- Konrad Iwanicki (wrzesień 2005)
Gossip-Based Dissemination of Time (PDF)
(II nagroda w organizowanym przez PTI, XXIII Ogólnopolskim Konkursie na
najlepsze prace magisterskie z dziedziny informatyki w roku 2006)
- Jacek Pasternak (wrzesień 2005)
Wizualny edytor skryptów programu Ant (PDF)
- Radomir Małaczek (czerwiec 2005)
Analiza statyczna kodu. Integracja z Platformą Eclipse (PDF)
-
Krzysztof Gołębiowski, Adam Leszczyński, Paweł Sołtysiak (październik 2004)
Modernizacja i rozbudowa systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów na
studia
- Andrzej Gąsienica-Samek (wrzesień 2004)
Prototyp platformy dla gier sieciowych opartej na mikrowątkach (PDF)
- Jerzy Ziemiański (wrzesień 2004)
Protokół niezawodnego rozgłaszania w sieci lokalnej (PDF)
- Piotr Kotarbiński, Grzegorz Nowakowski (wrzesień 2004)
Implementacja serwera DNS w języku O'Caml (PDF)
- Rafał Cieplak (wrzesień 2004)
USOS. Migracja danych. Wersja USOS 2.05 (PDF)
- Jerzy Szczepkowski (wrzesień 2004)
Asynchroniczne wejście-wyjście w systemie Linux (PDF)
- Tomasz Pylak (wrzesień 2004)
Gossip-based computing in the presence of node failures (PDF)
- Łukasz Heldt (wrzesień 2004)
Klastrowanie w serwerze WWW Jakarta-Tomcat (PDF)
- Mariusz Bogumił (marzec 2004)
USOS. Rejestracja bezpośrednia do grup (PDF)
- Jacek Bednarz (marzec 2004)
Praktyczne aspekty integracji sieci IPV6 i IPV4
- Michał Szafrański (grudzień 2003)
Zapewnianie anonimowości ruchu
HTTP w sieci Internet
- Rafał Łyżwa, Marek Misiowiec (wrzesień 2003)
USOSweb. Rejestracja do grup (PS.GZ)
- Przemysław Łupiński (wrzesień 2003)
USOSweb. Uwierzytelnianie. Wymagania programów studiów (PDF)
- Bartosz Biskupski, Paweł Garbacki (wrzesień 2003)
Transparent Fault Tolerance for Parallel Java Applications (PDF)
(wyróżnienie w organizowanym przez PTI, XX Ogólnopolskim Konkursie na
najlepsze prace magisterskie z dziedziny informatyki w roku 2003)
-
Jan Sacha (wrzesień 2003)
Securely Replicated Web Documents
-
Grzegorz Kozakiewicz (wrzesień 2003)
USOSweb - rozliczanie przedmiotów (PS)
-
Marek Futrega (czerwiec 2003)
Internetowy serwis gier sieciowych
(PDF)
-
Karol Bieńkowski (czerwiec 2003)
Standardy XPointer i XInclude
-
Tomasz Dziki (marzec 2003)
System Zarządzania Błędami - BTS
-
Bartłomiej Ogryczak (marzec 2003)
USOSweb - rejestracja przez Internet (PS)
-
Tomasz Zieliński (marzec 2003)
WASS - prowadzenie badań w zakresie nauk społecznych przez Internet
-
Dariusz Grzegórski (marzec 2003)
Mechanizmy komunikacji sieciowej w wybranych systemach operacyjnych
-
Marcin Chałotowski (marzec 2003)
System zarządzania treścią
-
Piotr Kozieradzki (styczeń 2003)
Implementacja protokołu anonimowych mikropłatności Wenbo Mao
-
Marcin Kaszyński, Krzysztof Lorek (grudzień 2002)
Dynamiczny przydział pasma
-
Paweł Lenk (grudzień 2002)
Język do tworzenia aplikacji WWW wykorzystujący technologię Corba
-
Małgorzata Wrzesińska (wrzesień 2002)
A Secure Instant Messaging System
-
Michał Szymaniak (wrzesień 2002)
A DNS-based Client Redirector for the Apache HTTP Server
-
Paweł Pałucha (wrzesień 2002)
Zdalne sterowanie i kontrola procesu przemysłowego z wykorzystaniem
technologii XML/SVG
-
Sebastian Łopieński (wrzesień 2002)
System rejestrujący zmiany stron WWW
-
Stanisław Paśko (czerwiec 2002)
Live Server Pages. Serwer aplikacji XML
-
Krzysztof Lichota (czerwiec 2002)
Asynchroniczna biblioteka komunikacyjna bez pośredniego kopiowania
-
Michał Olszewik, Jarosław Nowisz (grudzień 2001)
USOSweb - moduł internetowy systemu USOS
-
Marek Dębowski (grudzień 2001)
Narzędzia do budowy portali internetowych z wykorzystaniem SQL-owej bazy danych
-
Jarosław Kołakowski, Sławomir Mroczek (grudzień 2001)
XMportal - narzędzie do budowy zaawansowanych portali internetowych
-
Rafał Wijata (grudzień 2001)
Personalizacja operacji na plikach z poziomu użytkownika
-
Maciek Grzonkowski, Marta Karbowa (grudzień 2001)
Wykorzystanie kart procesorowych w systemie elektronicznej gotówki
-
Grzegorz Gawron (wrzesień 2001)
USOSsms - internetowy moduł komunikacyjny dla systemu USOS
-
Michał Możdżonek (wrzesień 2001)
System komunikacyjny dla urządzeń przenośnych oparty na przestrzeni krotek
Lindy
-
Adam Kieżun (wrzesień 2001)
Refaktoryzacja programów w języku Java
(III nagroda w organizowanym przez PTI, XVIII Ogólnopolskim Konkursie na
najlepsze prace magisterskie z dziedziny informatyki w roku 2001)
-
Krzysztof Ostrowski,
Wybrane zagadnienia konstrukcji klastrowych systemów składowania danych
-
Grzegorz Całkowski,
Biblioteka komunikacyjna dla wydajnych serwerów klastrowych
-
Rafał Kapuściński, Piotr Iwanicki,
Symulator protokołów sieciowych TCP/IP
-
Borys Majewski,
Monitor systemów z autoryzacją dostępu, bezpieczną komunikacją i bazą danych
-
Adam Legięć,
Wydziałowy serwis WWW - dynamiczne plany budynku
-
Artur Zgodziński,
Edytor strukturalny XML
-
Adam Wasylewski,
Rozproszona przestrzeń krotek Lindy z transakcjami
(wyróżnienie w organizowanym przez PTI, XVII Ogólnopolskim Konkursie na
najlepsze prace magisterskie z dziedziny informatyki w roku 2000)
-
Marcin Madey,
Komunikacja w sieci Norand 4000
-
Leszek Gryz,
Zastosowanie schowków w rozproszonych systemach plików
-
Andrzej Dmoch,
XML Transformator i jego zastosowania
-
Łukasz Maśko,
Implementacja maszyny typu PRAM w sieci lokalnej
-
Wojciech Kilian,
Komunikacja sieciowa w systemach klastrowych z pominięciem jądra
-
Krzysztof Kowalewski, Rafał Żmijewski-Szmit,
Analiza algorytmów replikacji danych w systemach transakcyjnych
-
Paweł Kot,
Zastosowanie technologii XML do realizacji serwisu giełdowego
-
Mateusz Hauzer,
System rozliczania uźytkowników Internetu
-
Rafał Wojtczuk,
Libnids - biblioteka wspomagająca konstruowanie oprogramowania typu
Network Intrusion Detection Systems
-
Dionizy Boruń,
ViewCode: Graficzny system wizualizacji deklaracji struktur danych
-
Tomasz Błaszczyk,
Ciekawe algorytmy w jądrze Linuksa
-
Bogdan Korol,
Program monitorujący sieć komputerową
-
Ignacy Gajo,
Program dydaktyczny symulujący protokół IP
-
Michał Gruszczyński,
ActiveCode: uniwersalny system prezentacji programów komputerowych w
Internecie
-
Piotr Sosnowski, Wizualizacja
topologii i wybranych elementow intersieci TCP/IP
-
Artur Zwiegincew, ObjectAge.
An Object-oriented Componentware System for Microsoft Win32
-
Krzysztof Kwapień,
System wspomagający uruchamianie aplikacji w sieci lokalnej
-
Robert Magdziarz,
DPE/Unix - system przetwarzania rozproszonego
-
Maciej Kamiński, Implementacja systemu czasu wykonania Nexus wspierającego
programowanie równolegle w systemie Amoeba
Początek
Kryterium zaliczenia przedmiotu
Żeby zaliczyć seminarium trzeba spełnić podane niżej warunki:
-
Wygłosić dwa referaty (po jednym w każdym semestrze). Osoby wygłaszające
referat powinny z tygodniowym wyprzedzeniem dostarczyć streszczenie swojego
wystąpienia (w postaci pliku w HTML, zgodnego z obowiązującym wzorcem)
i omówić ze mną plan referatu. Referat nudny, źle przygotowany lub źle
wygłoszony (czytany z kartki !!!) nie zostanie zaliczony.
-
Mieć nie więcej niż dwie nieobecności w ciągu semestru.
-
Uczestniczyć aktywnie w seminarium, brać udział w dyskusji, zadawać pytania, nie spóźniać się na zajęcia
itp.
-
Studenci IV roku: zatwierdzić temat pracy magisterskiej.
-
Studenci V roku: złożyć gotową pracę magisterską.
Początek