Seminarium: Systemy Rozproszone
12 kwietnia 2018, godzina 12:15, sala 4070
Adam Sołtysik, Jan Kopański

WiFi tracking of pedestrian behavior


Zagadnienie monitorowania zachowania przechodniów przyciąga coraz większą uwagę. Wśród zainteresowanych są architekci, którzy chcą wykorzystywać takie dane do projektowania przestrzeni publicznych lepiej przystosowanych do potrzeb i oczekiwań ludzi, jak również organizatorzy różnego rodzaju imprez czy projektanci gier. W dobie wszechobecnych smartfonów i innych urządzeń stale korzystających z łączności bezprzewodowej, to zadanie staje się prostsze, jednak nadal nie jest pozbawione wielu trudności.

Podczas swojej prezentacji przedstawię, w jaki sposób można śledzić zachowania pieszych korzystając z powszechnych sieci WiFi i jakie wnioski można wyciągnąć z tak pozyskanych danych. Porównam tę metodę z innymi stosowanymi dotąd technikami oraz omówię nieodłączne problemy, z jakimi musimy się liczyć.

Zapraszam!
Adam Sołtysik


Bibliografia:



Simultac Fonton: A Fine-Grain Architecture for Extreme Performance beyond Moore’s Law


Dzięki technologii nanoskalowej i kończącemu się prawu Moore'a, postęp architektury stanowi główny sposób na osiągnięcie zwiększonej wydajności i skalowalności w erze eksaskali. Jak na ironię, dziedzina, która wykazała największe skoki technologiczne w historii ludzkości, zachowała swoje korzenie w swojej najwcześniejszej strategii - modelu architektury von Neumanna, który narzucił kompromisy nieaktualne już dla dzisiejszych technologii półprzewodnikowych. Autorzy pracy przedstawiają i badają możliwości Continuum Computer Architecture - jednej z pośród klas architektur nie-von-Neumannowskich opartej na strukturach komórkowych, asynchronicznej wielozadaniowości, rozproszonej pamięci współdzielonej i obliczeniach sterowanych komunikatami.

Podczas prezentacji przedstawię wady architektury von Neumanna, ich konsekwencje oraz próby obejścia. Przedstawię proponowaną przez autorów architekturę Simultac Fonton, jedną z możliwych realizacji Continuum Computer Architecture. Na koniec porównam tę koncepcyjną architekturę z architekturami obecnie istniejących komputerów.

Zapraszam!
Jan Kopański


Bibliografia: