Zasady użytkowania programu


Najkrócej mówiąc - Program jest całkowicie darmowy, ale...
ponieważ użyłem przekładów Biblii, które są chronione prawem autorskim to pociąga to za sobą pewne konsekwencje.
Nie jestem prawnikiem (jeśli ktoś z Was wie więcej na ten temat to może mnie oświecić:)), ale z tego co mi wiadomo, to wolno korzystać z elektronicznej wersji książki, w której posiadaniu jesteśmy.
Zakładam, że skoro chcesz posiadać Biblię na komórkę to jesteś osobą prawą, żyjesz z Bogiem i nie zamierzasz kraść albo łamać prawa autorskiego. Ale zaznaczę to dla pewności:
Zezwalam na ściąganie tylko takiej wersji programu, która zawiera Biblię, którą posiadasz w wersji książkowej.
Co jeśli nie posiadasz żadnej z książkowych Biblii? No cóż. Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak jakąś sobie kupić;)
Poza tym Biblii książkowej nigdy nie padną baterie:P

Drugą sprawą jest wierność Biblii w wersji elektronicznej w stosunku do książkowej.
Napisałem specjalny program, który ściągał tekst ze stron internetowych, gdzie były umieszczone Biblie. Więcej o tym można poczytać w dziale Jak powstała polska wersja.
Sam proces ściągania był w miarę automatyczny. Jednak z tego powodu mogły powstać błędy, których nie sposób było wyłapać. Ich przyczyny mogą być różne (błędy przy połączeniu, błąd w programie, błędy na stronie internetowej itd.). Skutkiem tego mogą być jednak nieścisłości takie jak (od najgorszych): brakujące księgi, brakujące rozdziały, brakujące wersety, dziwne znaki/tagi w tekście, literówki i najprawdopodobniej parę innych. Nie mówię od razu, że cały tekst jest w strasznym stanie (bo tak nie jest:P), ale jeśli zauważysz jakąkolwiek rozbieżność to zgłoś ją do mnie podając miejsce wystąpienia i wersję programu gdzie jest ten błąd. Z góry dziękuję.

Na zakończenie. Tak jak autor programu, tak i ja - autor polskiej wersji - jestem całkowicie za tym, żeby szerzyć Słowo Boże i dlatego nie zamierzam pobierać żadnych opłat za program.
Niech Ci dobrze służy i będzie błogosławieństwem:)

Powrót