UP – TIME

October 11th, 2009

Stan podwyższonej świadomości – skupienie

Kilkanaście osób pisało mi, że ma problemy ze skupieniem.  Ten post jest przede wszystkim dla was :)

W latach sześćdziesiątych, kiedy astronauci wyruszali na Księżyc, dwójka genialnych ludzi, NLP-erów stanęła przed następującym zadaniem. Richard Bandler i John Grinder musieli stworzyć system, dzięki któremu członkowie misji Apollo 11 będą cały czas skoncentrowani. Nie mogli pozwolić sobie na jakąkolwiek pomyłkę, gdyż cała wyprawa byłaby narażona. Tych dwóch gości wymyśliło fenomenalne narzędzie zwane alfabet game. To narzędzie pozwala wejść w stan up-time. To stan, w którym wszystkie Twoje dialogi wewnętrzne są wyciszone, nie analizujesz, nie komentujesz tylko reagujesz. Skupiasz się wyłącznie na zewnętrznych bodźcach, a zmysły są wyostrzone do maksimum. To stan w którym byliśmy w dzieciństwie, uczyliśmy się najszybciej, po prostu chłonęliśmy wiedzę.

Kiedy zdawałem prawo jazdy ostatnio, z powody emocji miałem ogromne problemy ze skupieniem się. Obudziłem się o godzinie 5 rano i nie mogłem później zasnąć, egzamin miałem o 12:30. Jeżeli chodzi o mój stan psychofizyczny była kompletna klapa. Usiadłem do ćwiczenia na ok. pół godziny przed samym egzaminem, czekając aż wyczytają moje nazwisko. Na początku alfabet game kompletnie mi nie wychodziło, po 10 minutach wykonywałem ćwiczenie poprawnie, po 30 robiłem to zupełnie automatycznie z ogromną łatwością. Nigdy wcześniej nie byłem tak skoncentrowany w samochodzie. Dzięki temu ćwiczeniu mnie udało się zdać egzamin. Jest nieporównywalnie pomocne przed każdym czytaniem, nauką, sprawdzianami.

Alphabet-game – plik do ściągnięcia.

1. Wydrukuj powyższy plik i przyklej w widocznym miejscu na ścianie. Stań przed tablicą alfabet game i opuść luźno ręce.

2. Czytając głośno litery alfabetu podnosisz rękę zgodnie z tym co znajduje się poniżej danej litery:


uptime

L – podnieś lewą rękę

P – podnieś prawą rękę

O – podnieś obie ręcę

3. Wykonuj to ćwiczenie kilka minut, najszybciej jak tylko jesteś w stanie. Ręce unoś luźno w bok. Zauważysz różnicę w sposobie postrzegania rzeczywistości :)

4. Dla zaawansowanych, gdy ćwiczenie stanie się za proste:

- z lewą ręką podnosisz prawą nogę, z prawą ręką lewą nogę a przy obu rękach podskakujesz

- czytaj co druga literę i od tyłu

- słuchaj radia, muzyki lub kogoś, kto będzie mówił do Ciebie

- ćwicz z drugą osobą, która będzie dotykała Twoich pleców. W celu dostarczenia jak największej liczby przeszkadzających bodźców.

- pozmieniaj kolejność L, P i O.

Można również ćwiczyć na korzystając jedynie z ekranu komputera. Poniżej dwie stroniczki na których elektroniczny alfabet game.

http://stud.ics.p.lodz.pl/~astasiak/uptime.html

http://www.andrzejhanisz.pl/uptime-alphabet-game?potw=tak

Równie efektywną formą wprowadzania się w stan up-time, lecz nieco trudniejszą, jest żonglerka. Poniżej zamieszczam dwa linki do serwisów, które krok po kroku odkryją przed Tobą techniki żonglerskie.

http://www.zonglerka-opole.cba.pl/1/3%20pilki.htm

http://parkwiedzy.pl/aeh21/gry/zongler/Jungling.htm

Dobrej zabawy!!! :D

Copyrights © by Zbigniew Wojna 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powered by Tomasz Włoga