O mnie

Zbigniew Wojna

Moja pasja:

- bycie lepszym od siebie samego z poprzedniego dnia

- żyć w sposób, który gwarantuje dobrą zabawę

- doświadczać wszystkiego

- poznawać ludzi i umacniać przyjaźnie

- rozwijać inteligencję i wiedzieć więcej

Gdzie się uczyłem?

 • Kurs trenerski z zakresu szybkiego czytania, technik pamięciowych i kreatywnych notatek organizowany przez Projekt Geniusz
 • Od 2 lat jestem członkiem stowarzyszenia NLP Polska i aktywnym klubowiczem
 • Około 4 lata uczęszczałem na spotkania Warszawskiego Klubu Rozwoju Osobistego
 • Studiuję jednocześnie dwa kierunki: informatykę i matematykę na Uniwersytecie Warszawskim
 • Od 2 lat prowadzę koło informatyczne z dobrymi efektami, na którym przygotowuję młodzież do udziału w olimpiadzie
 • Przez 2 i 3 klasę liceum uczęszczałem do XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, do klasy o bojowym profilu matex (matematyczno – eksperymentalnym)
 • Przez 1 klasę liceum chodziłem do I LO w Łodzi im. Mikołaja Kopernika
 • Przez 2 ostatnie lata liceum należałem do Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Jest to organizacja, która skupia najzdolniejszą młodzież Polską z całego kraju. Spotykałem tam zarówno wybitnych fizyków, matematyków jak i pasjonujących historyków, biologów, chemików
 • Około 6 lat działałem aktywnie w harcerstwie
 • Brałem udział w tygodniowym warsztacie dotyczącym zjawiska hipnozy i transu
 • Uczestniczyłem w szkoleniach Mateusza i Janka Grzesiaka

Moje zainteresowania:

- wspinaczka skałkowa i wysokogórska

- bieganie  (w tym rajdy ekstremalne i maratony)

- alpinizm i turystyka wysokogórska, w lipcu 2010 roku zdobyłem szczyt Mount Blanc (4810 m.)

- informatyka (algorytmika, sztuczna inteligencja)

- NLP

Co mam dla Ciebie?

Szybkim czytaniem i technikami pamięciowymi interesuję się już od gimnazjum. Odbyłem wtedy pierwszy kurs z szybkiego czytania, który trwał około pół roku i kosztował duże pieniądze. Niestety efekty były mizerne, moje tempo wynosiło 850 słów na minutę, a po kilkunastu tygodniach znowu wróciłem do starej prędkości. Dopiero szkolenie Projektu Geniusz było dla mnie przełomem w szybkim czytaniu. W ciągu 5 dni wypracowałem tempo 1500 słów na minutę. Ćwicząc dalej, głównie w empiku, doszedłem do kilku tysięcy.

Od 4 lat bez przerwy poznaję wybitną młodzież. Widziałem, słyszałem i czułem w jaki sposób oni podchodzą do nauki, jak o niej mówią i jakimi systemami się uczą.

Gdy byłem w liceum nie bardzo interesował mnie język polski. Na lekcjach tego przedmiotu rozwijałem wszystkie inne zainteresowania. Próbnej matury z polskiego nie zdałem. Do prawdziwej matury zacząłem się przygotowywać tydzień przed. Udało mi się osiągnąć wynik 83%. To jeden z sukcesów, który naprawdę mnie zaskoczył.

Byłem na finałach takich olimpiad jak: matematyczna, fizyczna, astronomiczna. Studiując dwa kierunki, prowadząc z informatyki dla olimpijczyków, przygotowując Projekt Geniusz, doskonale sobie radzę zaliczając wszystkie przedmioty w pierwszym terminie.

Całą swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności, które wyniosłem przez te kilkanaście lat życia chcę przekazać Tobie na szkoleniu. Nieświadomie korzystałem z różnych strategii uczenia się. Dziś rozumiem wiele z nich. Chcę, aby szkoła była dla Ciebie miejscem rozwoju, poznawania siebie i realizacji marzeń.

Zbigniew Wojna

Copyrights © by Zbigniew Wojna 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powered by Tomasz Włoga