Systemy Rozproszone

seminarium magisterskie

rok akademicki 2020/2021


Na tej stronie znajdziesz informacje i materiały dotyczące seminarium z Systemów Rozproszonych prowadzonego na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.


Szczegóły organizacyjne

Osoba prowadząca: Janina Mincer-Daszkiewicz (email: jmd@mimuw.edu.pl)
Termin seminarium: czwartek 12:15 - 14, platforma zdalna
Konsultacje: czwartek 8:30 - 10, p. 2230 lub platforma zdalna

Początek


Streszczenia referatów

Kolejne pozycje bedą udostępniane stopniowo, w miarę przygotowywania.

Tematy do wyboru
Organizacja semestru letniego 2020/2021 na Wydziale MIM UW

UWAGA: spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych i nie są nagrywane

Zoom Meeting

SEMESTR I

SEMESTR II

Początek

Wybrane prezentacje

Początek

Seminarium z systemów rozproszonych w zeszłych latach

Początek

Prace magisterskie

Jeśli napiszesz dobrą pracę magisterską, to możesz ją zgłosić na konkurs prac magisterskich z informatyki organizowany przez PTI już od ponad 20 lat! Kilku Twoich kolegów z naszego Instytutu zostało laureatami tego konkursu. Więcej informacji znajdziesz w serwisie wrocławskiego oddziału PTI.

LaTeX - dzielenie wyrazów, sprawdzanie pisowni

Poniższa lista obejmuje tylko prace z zakresu tematyki seminarium - pełny zestaw prac magisterskich pisanych pod moją opieką można znaleźć pod adresem http://www.mimuw.edu.pl/~jmd.

Prace są podane w porządku odwrotnie chronologicznym (tzn. najświeższe najpierw).

  1. Kamil Braun (grudzień 2020) LPaxos: a fault-tolerant distributed algorithm for building linearizable services without replicated logs
  2. Mikołaj Walczak (grudzień 2020) Simulating Highway Traffic with Connected and Autonomous Vehicles Using Cellular Automata
  3. Mateusz Walkiewicz (wrzesień 2020) Erasmus Without Paper Network - automated testing
  4. Jakub Tużnik (wrzesień 2020) Security analysis of USOS web applications
  5. Janusz Marcinkiewicz (wrzesień 2019) AIStore - Distributed Storage System Crafted for AI
  6. Paweł Krawczyk (wrzesień 2017) Anomaly detection in HYDRAstor logs
  7. Andrzej Jackowski (wrzesień 2017) Fuzzing of applications that find metadata in backup images
  8. Paweł Posielężny (styczeń 2017) Elektroniczne postępowanie administracyjne w USOS
  9. Krzysztof Więckowski (czerwiec 2016) USOS w nowej architekturze
  10. Piotr Sarna (czerwiec 2016) Bypassing the limit of RAM capacity in distributed file system LizardFS
  11. Łukasz Więcek (wrzesień 2015) WordZoom: the mobile solution to support reading text in a foreign language
  12. Grzegorz Swatowski, Maxymilian Śmiech, Michał Żak (wrzesień 2014) USOSrejestracje - skalowalny system rejestracji
  13. Michał Gromisz (wrzesień 2014) Ewolucyjny refaktoring dużej aplikacji na podstawie USOSweb
  14. Krzysztof Rusek (wrzesień 2014) Optimizing client-side data deduplication in distributed storage system
  15. Dorota Zarachowicz (czerwiec 2014) Platforma testowa dla aplikacji webowych projektu USOS
  16. Adam Głowacki (czerwiec 2014) System wspomagania akcji ratowniczej w kopalniach
  17. Szymon Starzycki (czerwiec 2014) USOS w Javie - podsystem uprawnień
  18. Kamil Szarek (grudzień 2013) System powiadomień o zdarzeniach dla użytkowników USOSapi
  19. Maciej Klimek (wrzesień 2013) Moduł Sprawdziany w nowej architekturze
  20. Dominik Borowiec (czerwiec 2013) Correlation-based compression of the statistics generated by the distributed, secondary storage system
  21. Marek Sapota (czerwiec 2012) Distributed hosting platform for Ruby on Rails
  22. Jarosław Wódka (czerwiec 2012) Analiza i pomiar wydajności rozproszonego systemu bazodanowego Gemius BigTable
  23. Paweł Hajdan (czerwiec 2012) More Secure Implementation of UNIX Shadow Utilities
  24. Jędrzej Jabłoński, Marcin Pawłowski (grudzień 2011) Secure sandboxing solution for GNU/Linux
  25. Karol Kański (czerwiec 2011) Integration of services in the Mobility Project
  26. Marek Dzikiewicz (czerwiec 2011) Input/output subsystem in Singularity operating system
  27. Bartosz Borkowski (czerwiec 2011) Zastosowanie algorytmów plotkujących w grach komputerowych dla wielu graczy
  28. Paweł Bedyński (czerwiec 2011) Andood - an Android application
  29. Grzegorz Ziemiański (wrzesień 2010) Wymiana danych studenckich między uczelniami w Polsce
  30. Grzegorz Chimosz (wrzesieć 2010) Zaawansowana kontrola i kształtowanie ruchu sieciowego w Linuksie
  31. Kornel Jakubczyk (wrzesień 2010) Marauder disks detection
  32. Konrad Witkowski (wrzesień 2010) Rozproszony system plików do obsługi serwisów internetowych (PDF)
  33. Marcin Nowak-Przygodzki (czerwiec 2010) Rozproszony system inteligentnego przetwarzania dokumentów tekstowych z wykorzystaniem wiedzy z Wikipedii
  34. Tomasz Weksej (czerwiec 2010), Niezawodność w rozproszonych systemach bazodanowych (PDF)
  35. Rafał Nagrodzki (grudzień 2009) The Mobility Project
  36. Michał Jaszczyk, Kamil Gorlo (grudzień 2009) System nadający spersonalizowany strumień dźwiękowy
  37. Piotr Findeisen (wrzesień 2009) Multiplexer, wydajne narzędzie do komunikacji w systemach rozproszonych (PDF)
  38. Michał Lewowski (czerwiec 2009) Serwer usług sieciowych do cyfrowego podpisywania dokumentów elektronicznych
  39. Ha Nhat Viet (listopad 2008) Nadawanie strumieni multimedialnych w sieciach punkt-do-punktu (PDF)
  40. Damian Koniecki (październik 2008) Kompresja SMS-ów metodą kodowania arytmetycznego (PDF)
  41. Jan Rękorajski (wrzesień 2008) Urządzenie blokowe do symulowania awarii (PDF)
  42. Maciej Wojciechowski (wrzesień 2008) Border Gateway Protocol Modeling and Simulation (PDF)
  43. Piotr Powałowski (wrzesień 2008) Local view modeling for ETA in BitTorrent (PDF)
  44. Tomasz Dobek (wrzesień 2008) Efficient and Flexible Gossip Based Peer-To-Peer Network in ProActive (PDF)
  45. Julian Krzemiński (wrzesień 2008) Integration of Microsoft Compute Cluster Server with the ProActive Scheduler (PDF)
  46. Paweł Wrzeszcz (grudzień 2007) System do uzgadniania terminów spotkań (PDF)
  47. Maciej Bryński, Krzysztof Dziołak (październik 2007) Elektroniczne Biuro Karier dla uczelni wyższych - biurokarier.edu.pl
  48. Wojciech Rygielski (wrzesień 2007) Szybka dwukierunkowa replikacja baz danych
  49. Marcin Przekop (wrzesień 2007) Aplikacje na urządzenia mobilne typu smartphone (PDF)
  50. Marcin Pamuła (sierpień 2007) Serwis internetowy do komunikacji wewnątrz grup (PDF)
  51. Anna Chmielowiec (sierpień 2007) Node Isolation in Wireless Ad Hoc Networks (PDF)
  52. Michał Mański (czerwiec 2007) Archiwum dokumentów podpisanych elektronicznie (PDF)
  53. Damian Mański (czerwiec 2007) Rozbudowa systemu KReM - automatyzacja procesu przesyłania wyników matur
  54. Łukasz Jancewicz (czerwiec 2007) Anonimowa publikacja treści w Internecie (PDF)
  55. Marcin Semeniuk (listopad 2006) Monitorowanie parametrów pracy urządzeń obsługujących SNMP (PDF)
  56. Michał Malinowski (październik 2006) System ciągłej ochrony danych (PDF)
  57. Michał Ślizak (październik 2006) An implementation of a distributed flow control library for peer-to-peer systems (PDF)
  58. Sławomir Sadziak (wrzesień 2006) Równoważenie obciążenia w systemie z rozproszoną stertą obiektów (PDF)
  59. Sebastian Zagrodzki (wrzesień 2006) Rozproszony system monitorowania sieci komputerowych (PDF)
  60. Przemysław Strzelczak (wrzesień 2006) Wizualizacja systemu rozproszonego po awarii na podstawie migawek w celu tropienia błędów (PDF)
  61. Marcin Szlufik (wrzesień 2006) Implementacja macierzy RAID z konfigurowalnym stopniem nadmiarowości dla systemu Linux (PDF)
  62. Tomasz Kokoszka (wrzesień 2006) Sprawdzanie poprawności logicznej dokumentów XML (PDF)
  63. Paweł Hryczuk (wrzesień 2006) Zarządzanie globalną historią w przeglądarce opartej na Mozilli (PDF)
  64. Elżbieta Krępska (wrzesień 2006) A Service for Reliable Execution of Grid Applications (PDF)
  65. Michał Ejdys (wrzesień 2006) A peer-to-peer Grid monitoring system (PDF)
  66. Michał Kaczmarczyk, Piotr Malinowski (czerwiec 2006) Krajowy Rejestr Matur
  67. Michał Wełnicki (wrzesień 2005) Biblioteka do testowania systemów rozproszonych z symulowaniem awarii. (PDF)
  68. Andrzej Karczyński (wrzesień 2005) Badanie algorytmów syntezy i przetwarzania dźwięku (PDF)
  69. Konrad Iwanicki (wrzesień 2005) Gossip-Based Dissemination of Time (PDF)
    (II nagroda w organizowanym przez PTI, XXIII Ogólnopolskim Konkursie na najlepsze prace magisterskie z dziedziny informatyki w roku 2006)
  70. Jacek Pasternak (wrzesień 2005) Wizualny edytor skryptów programu Ant (PDF)
  71. Radomir Małaczek (czerwiec 2005) Analiza statyczna kodu. Integracja z Platformą Eclipse (PDF)
  72. Krzysztof Gołębiowski, Adam Leszczyński, Paweł Sołtysiak (październik 2004) Modernizacja i rozbudowa systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów na studia
  73. Andrzej Gąsienica-Samek (wrzesień 2004) Prototyp platformy dla gier sieciowych opartej na mikrowątkach (PDF)
  74. Jerzy Ziemiański (wrzesień 2004) Protokół niezawodnego rozgłaszania w sieci lokalnej (PDF)
  75. Piotr Kotarbiński, Grzegorz Nowakowski (wrzesień 2004) Implementacja serwera DNS w języku O'Caml (PDF)
  76. Rafał Cieplak (wrzesień 2004) USOS. Migracja danych. Wersja USOS 2.05 (PDF)
  77. Jerzy Szczepkowski (wrzesień 2004) Asynchroniczne wejście-wyjście w systemie Linux (PDF)
  78. Tomasz Pylak (wrzesień 2004) Gossip-based computing in the presence of node failures (PDF)
  79. Łukasz Heldt (wrzesień 2004) Klastrowanie w serwerze WWW Jakarta-Tomcat (PDF)
  80. Mariusz Bogumił (marzec 2004) USOS. Rejestracja bezpośrednia do grup (PDF)
  81. Jacek Bednarz (marzec 2004) Praktyczne aspekty integracji sieci IPV6 i IPV4
  82. Michał Szafrański (grudzień 2003) Zapewnianie anonimowości ruchu HTTP w sieci Internet
  83. Rafał Łyżwa, Marek Misiowiec (wrzesień 2003) USOSweb. Rejestracja do grup (PS.GZ)
  84. Przemysław Łupiński (wrzesień 2003) USOSweb. Uwierzytelnianie. Wymagania programów studiów (PDF)
  85. Bartosz Biskupski, Paweł Garbacki (wrzesień 2003) Transparent Fault Tolerance for Parallel Java Applications (PDF)
    (wyróżnienie w organizowanym przez PTI, XX Ogólnopolskim Konkursie na najlepsze prace magisterskie z dziedziny informatyki w roku 2003)
  86. Jan Sacha (wrzesień 2003) Securely Replicated Web Documents
  87. Grzegorz Kozakiewicz (wrzesień 2003) USOSweb - rozliczanie przedmiotów (PS)
  88. Marek Futrega (czerwiec 2003) Internetowy serwis gier sieciowych (PDF)
  89. Karol Bieńkowski (czerwiec 2003) Standardy XPointer i XInclude
  90. Tomasz Dziki (marzec 2003) System Zarządzania Błędami - BTS
  91. Bartłomiej Ogryczak (marzec 2003) USOSweb - rejestracja przez Internet (PS)
  92. Tomasz Zieliński (marzec 2003) WASS - prowadzenie badań w zakresie nauk społecznych przez Internet
  93. Dariusz Grzegórski (marzec 2003) Mechanizmy komunikacji sieciowej w wybranych systemach operacyjnych
  94. Marcin Chałotowski (marzec 2003) System zarządzania treścią
  95. Piotr Kozieradzki (styczeń 2003) Implementacja protokołu anonimowych mikropłatności Wenbo Mao
  96. Marcin Kaszyński, Krzysztof Lorek (grudzień 2002) Dynamiczny przydział pasma
  97. Paweł Lenk (grudzień 2002) Język do tworzenia aplikacji WWW wykorzystujący technologię Corba
  98. Małgorzata Wrzesińska (wrzesień 2002) A Secure Instant Messaging System
  99. Michał Szymaniak (wrzesień 2002) A DNS-based Client Redirector for the Apache HTTP Server
  100. Paweł Pałucha (wrzesień 2002) Zdalne sterowanie i kontrola procesu przemysłowego z wykorzystaniem technologii XML/SVG
  101. Sebastian Łopieński (wrzesień 2002) System rejestrujący zmiany stron WWW
  102. Stanisław Paśko (czerwiec 2002) Live Server Pages. Serwer aplikacji XML
  103. Krzysztof Lichota (czerwiec 2002) Asynchroniczna biblioteka komunikacyjna bez pośredniego kopiowania
  104. Michał Olszewik, Jarosław Nowisz (grudzień 2001) USOSweb - moduł internetowy systemu USOS
  105. Marek Dębowski (grudzień 2001) Narzędzia do budowy portali internetowych z wykorzystaniem SQL-owej bazy danych
  106. Jarosław Kołakowski, Sławomir Mroczek (grudzień 2001) XMportal - narzędzie do budowy zaawansowanych portali internetowych
  107. Rafał Wijata (grudzień 2001) Personalizacja operacji na plikach z poziomu użytkownika
  108. Maciek Grzonkowski, Marta Karbowa (grudzień 2001) Wykorzystanie kart procesorowych w systemie elektronicznej gotówki
  109. Grzegorz Gawron (wrzesień 2001) USOSsms - internetowy moduł komunikacyjny dla systemu USOS
  110. Michał Możdżonek (wrzesień 2001) System komunikacyjny dla urządzeń przenośnych oparty na przestrzeni krotek Lindy
  111. Adam Kieżun (wrzesień 2001) Refaktoryzacja programów w języku Java
    (III nagroda w organizowanym przez PTI, XVIII Ogólnopolskim Konkursie na najlepsze prace magisterskie z dziedziny informatyki w roku 2001)
  112. Krzysztof Ostrowski, Wybrane zagadnienia konstrukcji klastrowych systemów składowania danych
  113. Grzegorz Całkowski, Biblioteka komunikacyjna dla wydajnych serwerów klastrowych
  114. Rafał Kapuściński, Piotr Iwanicki, Symulator protokołów sieciowych TCP/IP
  115. Borys Majewski, Monitor systemów z autoryzacją dostępu, bezpieczną komunikacją i bazą danych
  116. Adam Legięć, Wydziałowy serwis WWW - dynamiczne plany budynku
  117. Artur Zgodziński, Edytor strukturalny XML
  118. Adam Wasylewski, Rozproszona przestrzeń krotek Lindy z transakcjami
    (wyróżnienie w organizowanym przez PTI, XVII Ogólnopolskim Konkursie na najlepsze prace magisterskie z dziedziny informatyki w roku 2000)
  119. Marcin Madey, Komunikacja w sieci Norand 4000
  120. Leszek Gryz, Zastosowanie schowków w rozproszonych systemach plików
  121. Andrzej Dmoch, XML Transformator i jego zastosowania
  122. Łukasz Maśko, Implementacja maszyny typu PRAM w sieci lokalnej
  123. Wojciech Kilian, Komunikacja sieciowa w systemach klastrowych z pominięciem jądra
  124. Krzysztof Kowalewski, Rafał Żmijewski-Szmit, Analiza algorytmów replikacji danych w systemach transakcyjnych
  125. Paweł Kot, Zastosowanie technologii XML do realizacji serwisu giełdowego
  126. Mateusz Hauzer, System rozliczania uźytkowników Internetu
  127. Rafał Wojtczuk, Libnids - biblioteka wspomagająca konstruowanie oprogramowania typu Network Intrusion Detection Systems
  128. Dionizy Boruń, ViewCode: Graficzny system wizualizacji deklaracji struktur danych
  129. Tomasz Błaszczyk, Ciekawe algorytmy w jądrze Linuksa
  130. Bogdan Korol, Program monitorujący sieć komputerową
  131. Ignacy Gajo, Program dydaktyczny symulujący protokół IP
  132. Michał Gruszczyński, ActiveCode: uniwersalny system prezentacji programów komputerowych w Internecie
  133. Piotr Sosnowski, Wizualizacja topologii i wybranych elementow intersieci TCP/IP
  134. Artur Zwiegincew, ObjectAge. An Object-oriented Componentware System for Microsoft Win32
  135. Krzysztof Kwapień, System wspomagający uruchamianie aplikacji w sieci lokalnej
  136. Robert Magdziarz, DPE/Unix - system przetwarzania rozproszonego
  137. Maciej Kamiński, Implementacja systemu czasu wykonania Nexus wspierającego programowanie równolegle w systemie Amoeba
Początek

Kryterium zaliczenia przedmiotu

Żeby zaliczyć seminarium trzeba spełnić podane niżej warunki:

Początek

Janina Mincer-Daszkiewicz