Seminarium: Systemy Rozproszone
14 czerwca 2018, godzina 12:15, sala 4070
Ewa Głogowska, Michał Okrasa

System zarządzający siecią eksperymentalną dużej skali dla Internetu Rzeczy



Jednym z celów projektu badawczego HENI prowadzonego na naszym wydziale jest stworzenie eksperymentalnej sieci składającej się z ponad 1000 urządzeń IoT. Duża skala i ograniczone zasoby urządzeń wymagają dedykowanego rozwiązania do zarządzania platformą.

Celem pracy magisterskiem którą przygotowuję razem z Cezarym Siłuszykiem jest stworzenie takiego właśnie oprogramowania. Oprogramowanie powinno umożliwiać monitorowanie i aktualizowanie urządzeń, tak żeby można było przeprowadzić eksperymenty na całej sieci. Krytycznym wymaganiem jest niezawodność. W szczególności chcemy zminimalizować prawdopodobieństwo że zaistnieje konieczność fizycznego podejścia do urządzenia, żeby naprawić problem. Skala platformy, ograniczone zasoby urządzeń i wymaganie dotyczące niezawodności sprawiają, że rozwiązanie tego problemu jest wyzwaniem.

Na seminarium chciałabym zaprezentować moją dotychczasową pracę, którą wykonałam w celu stworzenia oprogramowania do aktualizowania urządzeń.

Zapraszam!
Ewa Głogowska


Analiza i predykcja wyników rozgrywek sportowych



Wraz ze wzrostem popularności piłki nożnej mogliśmy zaobserwować powstawanie i rozwój nowej branży jaką są zakłady bukmacherskie. Oglądając transmisję rozgrywek często możemy usłyszeć pojęcia takie jak ‘faworyt’, ‘przewaga własnego boiska’ czy ‘optymalny skład', co pozwala sądzić, iż istnieją czynniki ułatwiające przewidywanie rezultatów danego pojedynku. Wiele ludzi na co dzień próbuje swoich sił w typowaniu wyników, jednak nie jest to jednak łatwy proces.

Głównym elementem prezentacji będzie analiza wybranych rozgrywek piłkarskich z ubiegłych lat oraz przedstawienie metod predykcji, które będzą zwracały przewidywany typ wyniku spośród trzech możliwości: zwycięstwo gospodarza, remis lub zwycięstwo drużyny przyjezdnej.

Zapraszam!
Michał Okrasa