Seminarium: Systemy Rozproszone
28 października 2021 12:15, sala 4070, transmisja online
Jan Ciołek, Michał RadwańskiInterPlanetary File System (IPFS)IPFS to rozproszona sieć p2p przechowująca dane. Jej celem jest udostępnianie danych dowolnej ilości klientów w sposób który zapewnia skalowalność oraz odporność na awarie, błedy i cenzurę. Cała sieć jest przy tym w pełni zdecentralizowana - nie ma żadnego centralnego autorytetu i każdy może uruchomić własny węzeł IPFS.

Czy IPFS mógłby stać się podstawą nowego internetu, gdzie statyczne strony są przechowywane w prawdziwie zdecentralizowany sposób?

Zapraszam,
Jan CiołekBibliografia:

SyzScope - co gdy maintainerzy się czują fuzzowaniFuzzing wszedł już dawno do kanonu technik praktycznego wykrywania błędów w oprogramowaniu. Nie inaczej jest w kernelu Linuksa. Sposoby realizacji fuzzingu w kernelu muszą się różnić od tych używanych w przestrzeni użytkownika. W Linuksie często używanym fuzzerem jest SyzKaller. Niestety, SyzKaller często generuje duże ilości zgłoszeń, których kategoryzacja i ocena wpływu na bezpieczeństwo znacząco obciąża maintainerów kernela. W celu radzenia sobie z tym problemem powstał projekt SyzScope, o którym zamierzam opowiedzieć.

Zapraszam,
Michał RadwańskiBibliografia: