K o l o r y

Początek - napotkanie kolorów Wszystko zaczęło się pewnego pięknego niedzielnego popołudnia tuż po sylwestrze, dnia 2.01.2022 o godzinie 17:42 :

Kolory. Skrzyżowanie czerwonego z niebieskim. W skrzyżowaniu czerwonego z niebieskim jest trochę czerwonego. I niebieskiego, trochę. I nie ma nic więcej.

Stąd już szybko poszło i po krótkiej dyskusji:

Flower — 02/01/2022:
wat?
XDD
co to jest
I czemu?
Opowiedz mi historię podróżniku

Rethran — 02/01/2022:
wpisałem kolory mimuw w google i to jest pierwszy wynik
https://students.mimuw.edu.pl/~ld174785/tfu/kolory.html
nie wiem o co w tym chodzi


Dwóch przyjaciół wzięło się do pracy nad białym wywiadem. W kolejnych rozdziałach postaramy się przedstawić wszystko do czego udało nam się dojść. Mamy nadzieję przedstawić jak najdokładniej personę Łukasza Degórskiego.
Inne strony

Aktualnie Łukasz Degórski pracuje na pozycji Senior Software Engineer w Samsung Electronics. Zresztą z jego profilu na linked in możemy dowiedzieć się o wiele więcej, ale o tym później. Na razie skupimy się na innych stronach, które udało nam się znaleźć oraz na pewnych danych, które udało nam się pozyskać. I od razu uprzedzam, że nie wiemy ile te strony będa jeszcze działały, ale my ze swojej strony nie będziemy ich kopiować. Chyba, że będziemy - nic nie obiecujemy.

Bezpośrednio z adresu strony kolorów dowiedzieliśmy się, że inicjały właściciciela to L.D. oraz, że jego indeks na Uniwersytecie Warszawskim to 174785. Stąd już nie tak trudno było przy pomocy Google dowiedzieć się, że właścicielem tego indeksu jest nie kto inny jak Łukasz Degórski, zaangażowany w Projekt Rejtan na przełomie 1998/99 roku. (Był w zespole 17. razem z Piotrem Kozieradzkim 174735 oraz Michałem Górką 174722)

Pierwsza strona, którą znaleźliśmy to Rybie Oko. Może wydawać się niepozorna, ale w brew piewszemu wrażeniu zawiera w sobie coś bardzo ważnego w poznawaniu persony Łukasza Degórskiego.
Jego pseudonim.
Ryba - bo tak zwykł się nazywać nasz bohater - studiował w takim razie na UW, na wydziale MiM. Co dalej? Oczywiście możemy ruszyć do Googla i zacząć szukać po tym co już wiemy, ale zanim to, zobaczmy jeszcze jedną stronę, którą udało nam sie znaleźć.

Jest to zdaje się główna strona akvarióm. Bardzo ładnie się prezentuje. Trafiliśmy jeszcze na jedną odnogę tego fantastycznego bloga, natomiast w chwili, gdy to piszę, nie mogę się do niej dostać - albo zgubiłem link, albo waybackmachine usunęło tę stronę (?) - w każdym bądź razie był tam życiorys ryby.
Może bardziej sekcja About me niż życiorys, ale w każdym razie kilka zdań o naszym bohaterze. Główną nową informacją jaką tam poznawaliśmy było zamiłowanie Łukasza do języków.

No i teraz do Googla. Czego można się dowiedzieć o człowieku nic o nim nie wiedząc? Jak widać wiele. Z głupiej strony, która nie chciała się otworzyć dowiedzieliśmy się już, że założył ją Łukasz Degórski, aka. Ryba, student MiM UW nr. indeksu 174785.
Po prostym wyszukaniu imienia i nazwiska na Facebooku, oraz popatrzeniu na kilka profili wybrałem ten, ponieważ na profilowym miał kiedyś rybę, a poza tym z jego ostatnich postów wynikało, że lubi języki obce.

Po jeszcze jednej sekundzie szukania zauważyliśmy, że zdjęcie w tle na jego profilu zostało zrobione przez Panią Helenę Goldon o bardzo podobnym zdjęciu profilowym (podejrzane!) co mocno sugeruje związek rodzinny (może małżonka?).
Z facebooka dowiadujemy się również, że Łukasz uczęszczał do XIV L.O. im. Stanisława Staszica w Warszawie i sam urodził się w Warszawie. OK - chodził do bardzo dobrego, jezeli nie najlepszego, liceum, dostał się na jeden z najlepszych, jeżeli nie najlepszy wydział w kraju i teraz pracuje w Samsungu.

Co ciekawe, okazuje się że na facebooku jeden z nas jest całkiem blisko w łańcuchu znajomości z Panią Heleną. Pani Helena ma ponadto swoją stronę internetową z fotografiami.

Tutaj skończyła się nasza przygoda z kolorami. Miło było pobawić się w biały wywiad, nie powiem, że nie :).
Ze swojej strony bardzo polecam zobaczyć githuba autorów: Rethrana i Flowera. Tutaj jest link do repozytorium z tą stroną internetową. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do kontaktu.