... (skalowalność)1.1
Rozszerzona Litania Standardowa zawiera jeszcze jeden element, w oryginale scavenging. Chodzi o zagospodarowanie niewykorzystanych cykli procesorów stacji roboczych i innych komputerów połączonych siecią (w dosłownym tłumaczeniu brzmiałoby to dość zabawnie).
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
... available)1.2
Określenie to wypiera termin odporny na awarię (ang. fault-tolerant). Powodem jest historyczne skojarzenie systemów określanych jako odporne na awarię z dużymi, drogimi i niestandardowymi systemami, których odporność wynikała głównie z zastosowania specjalizowanych rozwiązań sprzętowych. Termin wysoce dostępny jest bardziej ogólny i bezpieczny z marketingowego punktu widzenia, ponadto dotyczy on systemów zbudowanych z typowych i tanich komponentów z półki [7].
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
... dzielonej1.3
Należy jednak zauważyć, że dzięki rozwiązaniom takim jak FCS różnica ta się zaciera -- FCS pozwala na połączenie w sieć dysków oraz węzłów.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
... operacyjnego1.4
Szczegóły techniczne komunikacji w trybie użytkownika opisano obszernie w [5].
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
... sprzętu2.1
Są implementacje takie jak M-VIA (Modular VIA) [2] dla systemu Linux, które działają w oparciu o stosunkowo tanie karty sieciowe fast ethernet jak DEC Tulip (oparte na układach 21x4x firmy Digital Equipment) oraz Intel i8255x, które oferują większe możliwości niż typowe karty fast ethernet. Nie pozwalają one jednak na zrealizowanie wszystkich postulatów VIA (np. niemożliwa jest implementacja odbierania danych bez kopiowania).
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...3.1
Pierwsza implementacja ISS powstała dla systemu Windows NT. Zastąpiono w nim bibliotekę dynamiczną kernel32.dll. Rozwiązanie takie jest możliwe także w systemach Uniksowych, np. w Linuksie, który korzysta z dynamicznych bibliotek.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
... ACL4.1
Początkowo skrót był tłumaczony także jako Abstract Cluster Layer bądź Advanced Communication Library itp. Wybór skrótu ACL wydaje się być dość nieszczęśliwy z uwagi na zwyczajowe używanie go w odniesieniu do list kontroli dostępu (ang. Access Control List). Autor niestety nie miał wpływu na nazwę.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
... dane4.2
Terminologia ta jest niezgodna z terminologią protokołów OSI, gdzie określenia pakiet używa się w odniesieniu do protokołów warstwy sieciowej (np. IP), zaś określenia komunikat do protokołów warstwy transportowej (np. UDP/IP).
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
... kanału4.3
W szczególności funkcje realizujące przesyłanie danych są operacjami (metodami) klas implementujących poszczególne typy kanałów.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
... TPC-C6.1
TPC-C jest jednym ze standardowych testów przemysłowych dla systemów transakcyjnych opracowywanych przez Transaction Processing Performance Council [7].