Celem tej pracy było poprawienie wydajności systemu NFS, działającego w systemie operacyjnym Linux. Po przeanalizowaniu, innych niż NFS, protokołów i systemów plików, przedstawiłem projekt, implementację i testy wydajności dyskowego schowka, znajdującego się po stronie klientów systemu NFS. Wykonane testy pokazują, że w większości przypadków zastosowanie takiego rozwiązania nawet kilkunastokrotnie zmniejsza czas dostępu do danych, ośmiokrotnie zmniejsza obciążenie serwera i zwiększa skalowalność systemu NFS. Jednocześnie nieznacznie tylko rośnie zapotrzebowanie jądra na zasoby pamięci operacyjnej i dyskowej.
Niestety nie można było bezpośrednio porównać mojego rozwiązania z istniejącym wcześniej rozwiązaniem Grega Badrosa. By tego dokonać, trzeba by rozwiązanie Grega Badrosa przenieść do aktualnej wersji systemu Linux 2.2. Byłby to tak samo pracochłonny proces jak utworzenie nowej przedstawionej przeze mnie modyfikacji. Moja implementacja jest jednak utrzymana w konwencji, w jakiej tworzony jest kod systemu Linux, jest napisana dla wersji 2.2 systemu operacyjnego, jest prostsza, wymaga mniej zasobów jądra i nie nakłada żadnych ograniczeń na rozmiar plików umieszczanych w schowku.
Moim następnym krokiem będzie skontaktowanie się z grupą ludzi nadzorującą rozwój systemu Linux, by jako uwieńczenie pracy, umieścić moje rozwiązanie w standardowej dystrybucji tego systemu.