next up previous contents
Next: Specyfikacja systemu APEL Up: Systemy chroniące prywatność użytkowników Previous: Zdeponowanie pieniędzy w banku   Spis tresci

Porównanie systemów Chauma i Brandsa

W tabeli 3.1 zebrano podobieństwa i różnice wymienionych w tytule systemów. Szczegółowe porównanie tych systemów można znaleźć w [17].


Tabela 3.1: Podobieństwa i różnice systemów Chauma i Brandsa
System Chauma System Brandsa
   
Wykorzystuje algorytm RSA i funkcje jednokierunkowe. Oparty jest na problemie logarytmu dyskretnego.
   
   
Płatności autonomiczne. Płatności autonomiczne.
   
   
Pozwala na wykrycie dwukrotnego wydania tych samych pieniędzy po fakcie. Zapobiega ponownemu wydawaniu tej samej gotówki. W przypadku złamania zabezpieczeń karty procesorowej i dwukrotnego wydania tych samych pieniędzy pozwala na wykrycie sprawców.
   
   
Operuje na banknotach o ustalonych nominałach. Wykorzystuje licznik pieniędzy i pozwala na posługiwanie się dowolnymi kwotami.
   
   
Jako portfel wykorzystuje kartę procesorową, jest zatem wygodny dla użytkowników. Jako portfel wykorzystuje przenośny komputer połączony z kartą procesorową.
   
   
Wykorzystuje bazę danych zrealizowanych banknotów. W przypadku dużej liczby transakcji baza ta może stać się słabym punktem systemu. Podobnie jak system Chauma, wykorzystuje bazę danych zrealizowanych banknotów.
   
   
Wykorzystuje technikę ,,podziel i wybierz'', co wpływa niekorzystnie na wydajność systemu. Nie korzysta z techniki ,,podziel i wybierz''.
   



next up previous contents
Next: Specyfikacja systemu APEL Up: Systemy chroniące prywatność użytkowników Previous: Zdeponowanie pieniędzy w banku   Spis tresci
Janina Mincer-Daszkiewicz 2001-11-21